Čvc 11

Cartagena

do Města

Cartagena je španělské přímořské letovisko, které se nachází v provincii Murcia na jihovýchodním pobřeží Středozemního moře. Nejbližším velkým městem od Cartageny je Murcia, která je od Cartageny vzdálená zhruba 55 kilometrů. V současné době žije v Cartageně 214 00 obyvatel.

Historie města

Původ města sahá až do druhého století před naším letopočtem, kdy město založil kartáginský vojevůdce, který se jmenoval Hasdrubal Sličný. Tento udatný válečník pojmenoval město na Carthago Nova, což česky znamená Nové Kartágo. Nové Kartágo bylo v té době velmi důležitým městem, neboť veškeré výpady do vnitrozemí Hispánie se podnikaly právě z Cartageny. Na tuto důležitost však doplatilo, neboť římský konzul Scipio Africanus ho nechal nemilosrdně srovnat se zemí.

  

Mnohem později ho však Římané znovu vybudovali a dali mu název Cartagenal. Od té doby prošlo město Cartagena ještě mnoho pohnutými událostmi, kdy se různí panovníci velmi často střídali a měnili. Od roku 1269 však město definitivně připadlo království Aragonie.

Současnostná podoba

Cartagena je určitě velmi pozoruhodné město, neboť na jeho vývoji se podílelo mnoho národů a kultur. Prohlídka města stojí zcela jistě za to. Za hodno návštěvy stojí obzvláště archeologické naleziště, kde najdete četné pozůstatky po slavné starověké době. Nejvíce dochovaných archeologických vykopávek jsou z období, kdy nad městem vládli Římané. Z tohoto období zde naleznete velmi zachovalý římský amfiteátr nebo římskou kolonádu.

  

Z dalších významných budov Cartageny uveďme velmi zajímavou budovu, která se jmenuje Campus Muralla del Mar, což je stará vojenská nemocnice. Nyní v této budovy sídlo Polytechnická fakulta. V samotném městě je hodně církevních staveb, které jsou většinou v barokním nebo neoklasicistním slohu.

Zajímají vás hotely?

Nejenom o hotelech píšeme na novém cetovatelském webu Hotelove.cz. Pojďte si užít nezapomenutelné cesty.

Na vysoké úrovni jsou rovněž místní pláže. Deset pláží má dokonce označení Q, což značí vysokou kvalitu. Zde jsou názvy těchto deseti velmi kvalitních pláží: Cala Cortina, Islas Menores, Playa Honda, Mar de Cristal, Cala del Pino, Cavanna, Barco Perdido, El Galúa, Levante a La Gola.

  

Zajímavosti v okolí

V okolí Cartageny je především překrásná příroda a několik chráněných přírodních útvarů. Za pozornost stojí hlavně Národní park Calblanque a korálové útesy kousíček od pobřeží.

  

Fotogalerie města Cartagena

V této samostatné fotogalerii si můžete prohlédnout další okomentované fotky z města Cartagena, který je jedním z nejdůležitějších měst na pobřeží Costa Calida.
Přejít na fotogalerii >>

Tags:

Napiš komentář