Pro 15

Dehesa de Campoamor

do Města

Dehesa de Campoamor je turistické letovisko, které vzniklo přílivem obyvatel z města Orihuela (87.000 obyvatel) vzdálené asi 25 kilometrů ve vnitrozemí. V Dehesa de Campoamor pak dnes trvale žije 26 609 obyvatel. Jedná se o luxusní letovisko stavěné s pečlivostí a plánováním. Nepřekvapí tak rovné bulváry obklopené zelení, ale i obytné čtvrti uspořádané do kruhů.

  

Nepřekvapí tak krátká historie města, která sahá jenom do roku 1854. V té době zde básník, guvernér a také velký boháč Ramón de Campoamor koupil statky jménem Dehesa de Matamoros. Později se statkům začalo říkat jeho jménem, tedy Dehesa de Campoamor, a pomalu se začaly rozrůstat na vesničku a později na město. Největší rozvoj pak přišel v 60. a 70. letech s rozmachem masového turismu.

  

Největší zdejší atrakcí je jsou samozřejmě pláže, které jsou v letních měsících přeplněny jak domácími turisty ze Španělska (zejména z Murcia, Alicante a Madridu) tak zahraničními turisty (převládají hlavně ti z Německa a Anglie). Pláže jsou zde široké a přímo ve městě, takže není nikdy potřeba chodit daleko. Tvoří je zlatý písek a jsou výborně udržované. Uprostřed města se pak nachází malý přístav, který slouží jen menším lodím a osobním jachtám.

Nejznámější zdejší pláž se jmenuje La Playa de La Glea (nebo také La Playa Grande). Je výborně vybavené a oceněná modrou vlajkou. Druhý neméně kvalitní pláž je pak La Playa de Barranco Rubio. O něco horší je pak poslední pláž Aqua Beach.

  

Město má na zdejší poměry poměrně hodně zeleně. Jinak se ale jedná o obyčejné turistické letovisko. Velké hotelové věžáky se zde pravidelně střídají čtvrti soukromých vilek a apartmánů. Nechybí samozřejmě veškeré zázemí od sportovišť až po spoustu restaurací a barů.

V současné době také Dehesa de Campoamor pomalu srůstá s okolními městy. Na severu s Cabo Roig a na jihu s Mil Palmeras.

  

 

Napiš komentář