Pro 15

Las Salinas – sůl a přístav

do Výlety

Las Salinas vlastně ani není samostatnou obcí. Je to jedna z částí města San Pedro del Pinatar. To je odtud vzdáleno asi 1.5 kilometru vzdušnou čarou a víc jak dvakrát tak daleko po silnici. Vlastně se ani nejedná o městskou část. Las Salinas tvoří v podstatě dvě věci a to rozlehlé solné doly, kde se těží sůl odpařováním z mořské vody. Druhou částí je pak velký přístav, který slouží lodím všech velikostí.

  

Zdejší solné pláně jsou vlastně okrajovou částí mělkého jezera (laguny) Mar Menor. Pláně jsou opravdu rozlehlé na šířku mají až 1.5 kilometru a na délku bezmála 6 kilometrů. Přičemž jsou rozděleny asi do 50 menších bazénů, kam se napouští voda a nechává odpařovat. Las Salinas se pak nachází zhruba někde uprostřed toho všeho. Pohled na zdejší krajinu s různě barevnými bazény a doslova horami soli je opravdu zvláštní a jedinečný.

  

Druhou částí je městský přístav San Pedro del Pinatar, který se nachází naproti budován solných zařízení. Přístav dokáže pojmout lodě všech velikostí. Většinu tvoří menší lodě, které zde mají dva hlavní bloky přístavních mol. Po stranách pak můžou kotvit i větší jachty. Konec přístavu je vyhrazen trajektům a velkým přepravním lodím. Samozřejmě nechybí veškeré zázemí od jachtklubu až přes průmyslové sklady a zařízení. Všude okolo se nalézají také odstavná parkoviště.

Z Las Salinas vede pouze jediná hlavní silnice a to přímo do San Pedro del Pinatar. V okolí je sice mnoho prašných cest, ale ty v podstatě nikam nevedou.

  

  

 

Napiš komentář