Čvc 11

Los Alcázares

do Města

Los Alcázares je španělské přímořské letovisko, které se nachází v provincii Murcia na pobřeží Costa Calida. Nejbližším velkým městem od Los Alcázares je město Murcia, které je od Los Alcázares vzdáleno zhruba 50 kilometrů. V současné době žije v Los Alcázares přes 15 000 obyvatel.

Historie města

Z novodobých dějin zmiňme, že Los Alcázares dostal městskou autonomní nezávislost 13. října roku 1983. O té doby si obyvatelé města tuto událost každý rok připomínají, takže druhý týden v říjnu hraje na ulicích Los Alcázares živá hudba a pořádají se ohňostroje. Při té příležitosti se rovněž pořádá středověký trh.

  

Současnostná podoba

Los Alcázares se může pyšnit krásnými plážemi, které jsou dlouhé sedm kilometrů. Na plážích je k dispozici zhruba dvacet barů, kde najdete širokou paletu skvělých drinků a nápojů.

Jelikož je okolí Los Alcázares příjemně rovinaté, najdete zde spousty půjčoven jízdních kol. Bez problémů si zde samozřejmě můžete také půjčit skútry nebo automobil.

  

Letovisko Los Alcázares je ideální místem pro dovolenou spíše pro rodiny s dětmi nebo seniory. V celém letovisku není příliš mnoho diskoték, takže noční život je zde spíše klidný. Pro vodní sporty a radovánky je však letovisko jako stvořené. Na své si zde přijdou zejména vyznavači windsurfingu.

Pro milovníky dobrého jídla, zde máme rovněž několik skvělých tipů. Pokud chcete okusit typickou španělskou kuchyni, navštivte restauraci Casa Penhalver, která se nachází v samotném centru města. Pro nóbl návštěvníky pak zde máme tip na restauraci Roblemar, která je nejluxusnější restaurací ve městě. Pro milce jiných národních jídel jsou k dispozici četné italské i čínské restaurace.

  

Zajímavosti v okolí

Pěkný výlet zažijete, když se lodí vydáte z přístavu Los Alcázares na nádherný ostrov Perdiguera. Mnoho společností pořádají tyto velmi populární jednodenní lodní výlety. Na samotném ostrově Perdiguera se můžete vykoupat v průzračně čistém moři. Ostrov Perdiguera je rovněž rájem sardinek, kolem ostrova totiž plavou velká hejna sardinek, což může být pro mnohé nevšední zážitek. Povinností každého návštěvníka ostrova je návštěva aspoň jedné z lokálních taveren, kde si v klidu můžete vychutnat místní rybí speciality a osvěžit se jednou nebo dvěma skleničkami výborné sangrie.

  

Napiš komentář