Pro 06

Manga Beach

do Města

Manga Beach je jednou z mnoha obcí, které se nachází na úzkém pruhu pobřeží, které odděluje slanou lagunu – jezero Mar Menor a Středozemní moře. Manga Beach se nachází spíše v jižní části, kde na sebe jednotlivé turistické resorty hustě navazují. Nachází se zde mnoho menších obcí jako Montemares, Eurovosa, Acapulco, La Dorada, Bellavista a další. Všechny tyto malé turistické obce však administrativně spadají pod město San Javier, ke kterému je to po souši více než 30 kilometrů.

  

Manga Beach tedy přímo srůstá se zástavbou okolních obcí. Samotnou Mangu pak tvoří především menší vilky a prázdninové domy. Obec se přesto dá rozlišit od okolí, protože sousední Montemares na severu i Acapulco na jihu tvoří buď větší paneláky nebo řadové domy. To v Manga Beach je každý dům přeci jen jiný.

  

Obcí prochází hlavní čtyřproudá silnice, po které není problém se dostat do okolních obcí a  městeček, které žijí čilým ruchem. Pláž směrem do laguny je hodně úzká a tvoří ji především tmavší písek. Naopak hlavní pláž omývaná mořem je široká, velmi dobře upravená a je na ní jemný zlatý písek, který láká k lenošení.

  

 

Napiš komentář