Dub 21

Město Murcia centrum regionu

do Města

Murcia je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na jihu země, konkrétně ve stejnojmenné provincii Murcia. Jedná se o velké vnitrozemské město, které má v současné době přes 416 000 obyvatel.  S aglomerací je to dokonce téměř sedm set tisíc obyvatel. Murcia je zároveň centrem pobřeží Costa Cálida, jak se vlastně jmenuje asi 250 kilometrů dlouhé pobřeží provincie Murcia. Městem protéká řeka Segura. Murcia má dlouhou historii a může se pochlubit celou řadou historických, ale i novodobých moderních staveb.

TIP: Chcete jet na dovolenou, ale nevíte jaké bude počasí? Murcia je zárukou dokonalého počasí nejen pro odpočinek, ale také výlety.

Catedral de Murcia    Ayuntamiento v Murcia

Historie města Murcia

Město na řece Segura bylo založeno již roku 825 Maury. Mauři v okolí Murcie v devátém století vybudovali důmyslný zavlažovací systém, který umožnil, aby zde byla úrodná a prosperující oblast.

Během staletí se v Murcii vystřídali mnozí vládci a panovníci, kteří zde po sobě zanechali cenné historické stavby a budovy, které jsou dodnes předmětem obdivu mnohých turistů a návštěvníků z celého světa.

Cardenal Bellugaren Enparantza   Náměstí před Ayuntamiento   Puente de Los Peligros por el Rio Segura

Současná podoba města

Murcie v současné době láká na historické památky, kterých je ve městě hned několik. Za pozornost stojí hlavně městská katedrála, která se již začala stavět na konci 14. století. Katedrála se stavěla několik staletí, aby byla důstojným stánkem zdejší katolické církve. Při návštěvě katedrály si především všimněte dvě nádherně zdobené postranní kaple. Jedna kaple nese zřetelné rysy gotické architektury, druhá se může pochlubit renesačními prvky. V katedrále je rovněž zajímavé muzeum, které vlastní gotické oltářní obrazy a zejména třetí největší monstranci na území Španělska.

Náměstí v městě Murcia    Řeka Segura v Murcii

Hlavním bodem města je náměstí La Glorieta, které vzniklo v 18. století. Pěknou stavbou, která nese stopy maurského vlivu, je pak pánský klub Casino. Vchod do klubu je typicky arabský, stavitelé tohoto klubu se nechali inspirovat královskými komnatami Alhambry. Uvnitř budovy je nádherný taneční sál, který osvětluje pět grandiózních křišťálových lustrů. Další pěknou místnosti budovy je dámská šatna, kde na stěně této místnosti uvidíte vyobrazenou bohyni Selene.

V Murcii se v 18. století narodil věhlasný španělský sochař Francisko Salzillo. Jeho geniální sochy si například můžete prohlédnout v Ježíšově kostele, ve kterém je celkem devět jeho unikátních soch. Tyto sochy, které jsou vytesané na podstavcích, se každý rok používají při procesí na Velký pátek.

Originální fontána v řece Segura   Nový most přes řeku   Pohled na město Murcia

Zajímavosti v okolí

Nedaleko od města se nachází národopisné muzeum Museo de Tradiciones y Artes Populares, které stojí za návštěvu. Národopisné muzeum vystavuje zajímavé staré zemědělské a domácí předměty. Součásti muzea je také starý murcijský statek, který je krytý došky.

Oficiální webové stránky města www.murciaturistica.es.

Plaza Belluga v noci    Mrakodrapy Torres Gemelas Murcianas

Panorama města Murcia

Napiš komentář