O webu

Srdečně vás vítáme na webu CostaCalida.cz. Jak už z název napovídá, tak jsou tyto stránky věnované nádherné riviéře Costa Calida v jižním Španělsku v kraji Marche.

Costa Calida nebo také v překladu „Horké pobřeží” patří u nás spíše k těm méně známým španělským riviérám. To ale rozhodně neznamená, že by tento kraj neměl co nabídnout. Naopak toto téměř 250 kilometrů dlouhé pobřeží jižního Španělska skrývá mnoho krás a zážitků.

Riviéra se rozkládá na jih od velkoměsta Alicante (769 284 obyvatel), jenž leží ještě v kraji Valencie a pak pokračuje dále i na pobřeží jedné z nejmenších španělských autonomních oblastí – Murcie. Dalšími známými městy na Costa Calidě jsou například Cartagena, Los Alcázares a San Pedro del Pinatar.

Na zdejší riviéru jezdí hodně i domácí Španělé. Asi vědí proč. Velkým lákadlem je hlavně jezero Mar Menor, což v překladu znamená něco jako „Malé moře“. Jezero je velmi mělké (v nejhlubším místě má pouhých 7 metrů). Navíc je propojené s mořem. Zdejší slaná voda se tak může rychle vypařovat a jezero má díky tomu podobný charakter jako Mrtvé moře. Díky tomu jsou vody Mar Menor považovány za léčivé, čehož nejenom místní hojně využívají.

Riviéře Costa Cálida se dokonce někdy říká „La Manga de Mar Menor – Ráj mezi dvěma moři”, jelikož je od Středozemního moře oddělena velmi úzkým, asi 22 km dlouhým, pruhem pevniny. Na kterém se mimochodem nachází hned několik krásných turistických letovisek.

Pokud budete mít tu možnost, tak určitě dlouho neváhejte a vydejte se poznat i tuto zajímavou a zatím nepříliš známou část Španělska. Věřte, že dovolená zde bude stát opravdu za to! S jejím plánováním vám snad pomůžou i tyto stránky!