Čvc 10

San Pedro del Pinatar

do Města

San Pedro del Pinatar je malé španělské středomořské město, které se nachází v provincii Murcia na slunném pobřeží Costa Calida. San Pedro del Pinatar je vzdálené od hlavního města provincie Murcia zhruba 52 kilometrů. V současné době má město okolo 23 000 obyvatel.

Historie města

San Pedro del Pinatar bylo v minulosti významným přístavem. Na jeho území se vedly války mezi Kartágem a Římany, v níž byly nakonec úspěšnější Římané. Po Římanech město obsadili Arabové a pak připadlo království Aragonie a Kastilie. Nejprve se město jmenovalo pouze El Pinatar, což znamená Lesní školka. Teprve od 17. století se k tomuto názvu přidalo pojmenování San Pedro, což je jméno, které je odvozené od místního kostela San Pedro. San Pedro znamená v češtině svatý Petr.

  

Současnost města

Pokud přijedete do San Pedro del Pinatar na dovolenou, určitě navštivte některé památky ve městě. Za pozornost stojí zejména Etnograficko-archeologické muzeum nebo Muzeum moře. Ze sakrálních budov zcela jistě navštivte kostel svatého Petra ze 17. století.

  

Pokud vás zajímá místní architektura, podívejte se na stavbu místního paláce Villar de Felices, který byl postaven v 19. století a nese prvky neo-mudejarské architektury. Mudejarská architektura je de facto sloh muslimských stavitelů, kteří v minulosti ve Španělsku pracovali pro křesťany. Typickými stavebními a dekorativními prvky jsou cihly, barevné keramické dlaždice, kachle a tašky, kazetové stropy a medailóny.

Letovisko San Pedro del Pinatar má samozřejmě mnoho pěkných pláží. Za všechny jmenujme aspoň pláže El Mojón, Punta del Algas a Las Salinas.

  

Zajímavosti v okolí

Součástí San Pedro del Pinatar je také stará rybářská čtvrt, která se jmenuje Lo Pagán. Lo Pagán je známá svými bahenními lázněmi „La Puntica“. Zůstaly tady staré přístavní můstky, které vyčnívají ze solných nádrží a jsou stále využívané při koupelích. Návštěvníci lázní se léčí nabíráním léčivého bahna rovnou z nádrží a koupáním v značně slané a účinné vodě přírodních nádrží. Tuto přírodní léčbu, která se jmenuje thalasotherapie, využívá velmi hodně pacientů, zvláště německých a nizozemských turistů. Tyto koupele mají velmi prospěšné vlastnosti především na revmatická onemocnění. Koupele rovněž blahodárně působí na kožní nemoci jako jsou vyrážky nebo akné.

 

Napiš komentář