Archiv štítků: Doporučujeme

Cartagena

Cartagena je španělské přímořské letovisko, které se nachází v provincii Murcia na jihovýchodním pobřeží Středozemního moře. Nejbližším velkým městem od Cartageny je Murcia, která je od Cartageny vzdálená zhruba 55 kilometrů. V současné době žije v Cartageně 214 00 obyvatel.

Historie města

Původ města sahá až do druhého století před naším letopočtem, kdy město založil kartáginský vojevůdce, který se jmenoval Hasdrubal Sličný. Tento udatný válečník pojmenoval město na Carthago Nova, což česky znamená Nové Kartágo. Nové Kartágo bylo v té době velmi důležitým městem, neboť veškeré výpady do vnitrozemí Hispánie se podnikaly právě z Cartageny. Na tuto důležitost však doplatilo, neboť římský konzul Scipio Africanus ho nechal nemilosrdně srovnat se zemí.

  

Mnohem později ho však Římané znovu vybudovali a dali mu název Cartagenal. Od té doby prošlo město Cartagena ještě mnoho pohnutými událostmi, kdy se různí panovníci velmi často střídali a měnili. Od roku 1269 však město definitivně připadlo království Aragonie.
(Pokračování textu…)

Guardamar del Segura

Guardamar del Segura nebo také zkráceně jen Guardamar je středně velké magistrátní město na pobřeží provincie Alicante, v oblasti Valencia. Zdejší region se jmenuje Vega Baja del Segura. Město leží přímo u moře v místě, kde do Středozemního moře vlévá řeka Segura. V tom místě se také nachází menší městský přístav. V Guardamar del Segura žije 16.423 obyvatel (2010).

  

Guardamar je oblíbeným turistickým letoviskem a uvádí se, že k němu patří až 11 kilometrů nádherným písčitých pláží. Mezi nejznámější zdejší pláže patří například Tusales, Los Viveros, Babylon, La Roqueta a Moncayo. Pláže jsou zde poměrně široké, ta v centru města má kolem 60 metrů. Naopak nejužší pláž je na severním pobřeží města, kde jsou apartmány nalepeny těsně u moře, a je široká sotva 10 metrů. Pokud se nechcete mačkat v davech lidí, tak můžete vyrazit vykoupat se i do okolí mimo město, kde je pláž obvykle také pěkná a dost široká.

(Pokračování textu…)

Torrevieja

Torrevieja je větší magistrátní město v provincii Alicante a regionu Valencia. Jedná se o pobřežní město s velkým přístavem. Geograficky se nachází zhruba ve středu riviéry a pobřeží Costa Calida. Ačkoliv má město poměrně krátkou historii, tak zde dnes žije na 101.091 obyvatel. Což z něj činí páté největší město ve Valencii.

  

Ale zpět do roku 1802, kdy se začala psát krátká historie města. V té době v Torrevieje stály jen staré strážní věž, které dály městu název. V roce 1803 ale král Carlos IV nařídil přesun státní správy Royal Salinas (solných dolů) z města La Mata do Torrevieja. Zároveň zde také povolil výstavbu rodinných domů a město mohlo začít růst. Torrevieja byla původně jen rybářská vesnice. Díky výhodné poloze mezi mořem a dvěma velkými slanými jezery (Las Salinas), se zde ale rychle začala rozvíjet těžba soli. Dodnes má díky tomu toto na sůl bohaté prostředí zdravé mikroklima. Ve městě je také muzeum věnované soli a jejímu dobývání.

(Pokračování textu…)