Pro 08

Veneziola

do Města

Menší turistický resort Veneziola se nachází na jihu riviéry Costa Calida. Administrativně obec patří pod město San Javier vzdálené asi 10 kilometrů. Veneziola leží na turisticky velmi atraktivním místě a to na úzkém písčitém pruhu země, který od sebe odděluje Středozemní moře a slanou lagunu Mar Menor. Ačkoliv se Veneziola nachází spíše na severní straně laguny, tak silnice sem vede pouze z jihu. Hned na severu za obcí jsou totiž mělké písčiny, které spojují lagunu Mar Menor neboli „Malé moře” s tím velkým mořem. Zdejší kraj nebo přesněji řečeno autonomní oblast se pak jmenuje Murcie.

  

Veneziola je poměrně mladá obec, která vznikla až ve 20. století a doposud se teprve rozvíjí a hledá svou tvář. Jedná se o čistě turistickou obec, kde můžou turisté z celého světa strávit pěknou dovolenou. Jižní část města už je hotová a tvoří ji hlavně větší hotelové komplexy.

Zajímavostí je střed města, který byl vytvořen do podoby trojlístku a obklopen vodními kanály. V současné době, se zde teprve staví nebo plánuje výstavba nových hotelů. Kolem dokola jsou pak různě rozházené především větší soukromé vilky nebo menší hotely. Spousta pozemků zde zůstává ještě volných, což jen podtrhuje turistický charakter města.

  

  

Nicméně je zde velmi pěkně. Veneziola je obklopená vodou prakticky ze všech stran. Koupání je zde tak opravdu skvělé a pravděpodobně je jen otázkou času, než na volných prostranstvích vyrostou další hotely nebo soukromé vilky. Ač je tedy Veneziola poměrně moderní město plné vysokých věžáků, zatím zároveň zůstává i celkem poklidným letoviskem.

  

Napiš komentář